poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Świetna książka: "Vassily Ivanchuk 100 Selected Games" zebrał Nikolay Kalinichenko

Nie ukrywam, że Ivanchuk należy do moich ulubionych szachistów z uwagi na oryginalny styl gry, niekonwencjonalny styl życia i podejście do szachów jako źródła utrzymania.

Bardzo lubią analizować jego partie gracze korespondencyjni. Moja żona Barbara, która od dawna nie gra "na żywo" bardzo często posiłkuje się jego pomysłami, często występującymi we wczesnej fazie debiutowej.
Dla przykładu, w jednym z turniejów zagrała odświeżoną nowinkę w partii hiszpańskiej granej czarnymi. Silniki pokazywały dużą przewagę białych, jednak po kilku ruchach rekomendowanych przez Ivanchuka - ocena zmieniała się diametralnie.
W efekcie na dwie partie grane czarnymi szykuje się 1,5 pkt (przy czym remis po dramatycznej obronie białych).
Być może jeszcze napiszę o tym w jakimś poście po ich zakończeniu i wpisaniu wyników do tabeli.

 Więcej informacji o książce

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal