niedziela, 3 lutego 2013

7 i 8 runda szachowej Bundesligi - grali Polacy. Ze zmiennym szczęściem


Jak zwykle sporo Polaków wystąpiło w rozgrywkach u naszych Zachodnich sąsiadów.
W Bundeslidze występują najsilniejsi szachiści świata, jest zatem okazja od ogrania i zmierzenia się z silnymi przeciwnikami.

2 lutego w drużynie Wiesbaden Tazbir i Bulski. Pierwszy wygrał swoją partię a drugi zremisował. Ich zespół wygrał 4,5-3,5 z Katernberg.W drużynie z Griesheim (przeciw Mulheim) wystąpiła trójka Polaków: Murdzia oraz bracia Grabarczykowie. Niestety zremisował tylko Mirosław Grabarczyk, obaj pozostali Polacy przegrali (podobnie jak i ich drużyna, wysoko 8-2).

W zespole SF Berlin (który przegrał 3-5 z Baden-Baden) wystąpił Rafał Antoniewski. Niestety przegrał z Naiditschem.

SG Trier wygrało na wyjeździe z Forchheim 1,5-6,5. W zwycięskim zespole wystąpiło trzech Polaków. Swoje partie wygrali: Cyborowski i Jaracz. Zremisował Bobras.Hamburg przegrał na wyjeździe z SG Solingen 5,5-2,5. W drużynie z portowego miasta na pierwszej desce wystąpił Kempiński, który niestety przegrał z Raggerem.

Wattenscheid pokonał wysoko u siebie Norderstedt 6½-1½. Na drugiej desce gospodarzy zwycięstwo odniósł Bartel.


W niedzielę 3 lutego Polakom poszło gorzej, nie wygrali żadnej partii.
Wiesbaden przegrało u siebie bardzo wysoko z Mülheim 1½-6½, a Tazbir i Bulski przegrali swoje partie.

Griesheim, także u siebie przegrało z Katernberg 2-6. Tym razem remis uzyskał Murdzia a swoje partie przegrali obaj bracia Grabarczykowie.

SG Trier odnotował remis z SF Berlin 4-4. W obu drużynach wystąpili Polacy. W zespole gospodarzy Bobras, Cyborowski i Jaracz zremisowali swoje partie podobnie jak grający w SF Antoniewski.


W Hamburgu miejscowy zespół pokonał Wattenscheid 4½-3½. O wyniku zadecydowali właśnie Polacy. O ile reprezentujący gospodarzy Kempiński był bohaterem pozytywnym remisując na pierwszej desce z Vitiugovem, to reprezentujący gości Bartel przegrał z Ernstem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal