czwartek, 28 lutego 2013

W Reykjaviku wygrywa Pavel Eljanov. Polacy nieźle, ale mogło być bardzo dobrze

Strona turnieju
Partie z Reykjavika do pobrania

Szkoda, że w końcówce Polacy "spuchli". Gdyby nie to byłoby bardzo dobrze, a tak jest tylko nieźle.
Wiadomo, że w szwajcarze przy takiej liczbie zawodników ostatnia runda decyduje o awansie lub spadku o wiele lokat. Udało się zwyciężyć Marcinowi Dziubie, dzięki czemu zajął wysokie 7 miejsce i zyskał do rankingu 6 oczek.
Z kolei Grzegorz Gajewski walczył o "pudło". Niestety przegrał i spadł na 14 miejsce. Jednak dzięki dobrej grze i tak zyskał na rankingu.
Najsłabiej z Polaków spisał się Bartosz Soćko, który tylko zremisował w ostatniej rundzie z Tari Aryan legitymującym się ELO=2263. Stąd odległe 46 miejsce i strata 10 oczek w rankingu.
Rk
NameFEDRtgIRtgNPts TB1  TB2  TB3 rtg+/-
1GMEljanov PavelUKR267808.063.055.053.2519.0
2GMSo WesleyPHI268408.061.053.052.500.0
3GMAmin BassemEGY263108.056.549.049.0010.1
4GMGiri AnishNED272207.562.054.048.255.9
5GMCheparinov IvanBUL270907.561.053.047.251.3
6IMWei YiCHN250107.560.552.546.0024.9
7GMDziuba MarcinPOL260207.560.052.046.006.3
8GMDing LirenCHN270907.558.050.044.50-2.5
9NMNorowitz YaacovUSA243207.557.550.046.000.0
10GMJones Gawain C BENG263707.557.550.045.507.9
11GMSokolov IvanNED264407.553.045.542.25-0.9
12GMYu YangyiCHN268807.062.554.544.752.1
13GMVachier-Lagrave MaximeFRA271507.062.054.044.00-3.2
14GMGajewski GrzegorzPOL264407.060.552.543.255.9
15GMIpatov AlexanderTUR256907.058.551.042.503.5
16GML'ami ErwinNED262207.058.551.041.004.7
17GMYilmaz MustafaTUR253107.058.050.542.759.2
18GMShulman YuryUSA256307.058.050.541.256.9
19GMBaklan VladimirUKR260907.057.049.542.001.5
20GMNavara DavidCZE271007.056.548.541.25-9.5
21GMXiu DeshunCHN253007.054.547.040.003.8
22GMGrandelius NilsSWE256606.559.051.540.250.2
23IMLi WenliangCHN241106.558.550.538.2520.5
24GMStefansson HannesISL249606.556.549.037.0015.0
25IMAndersen MadsDEN246206.556.548.535.008.2
26IMGuramishvili SopikoGEO241406.556.048.537.007.2
27GMHalkias SteliosGRE256606.556.048.038.00-6.0
28GMBu XiangzhiCHN267506.555.548.538.00-12.9
29GMKuzubov YuriyUKR262206.555.548.038.25-13.8
30GMOleksienko MikhailoUKR256806.555.548.037.25-12.2
31GMThorhallsson ThrosturISL244106.555.047.534.756.8
32GMEsen BarisTUR256506.554.548.037.25-11.8
33GMWilliams Simon KENG249806.554.547.535.255.7
34GMKveinys AloyzasLTU253306.554.546.534.50-2.2
35GMSolak DraganTUR260306.554.047.036.50-9.5
36IMLou YipingCHN246806.554.047.035.757.1
37IMSchreiner PeterAUT243906.554.047.034.7510.3
38GMDanielsen HenrikISL250706.554.046.034.25-5.9
39IMKjartansson GudmundurISL243006.553.546.535.75-1.7
40FMHambleton AmanCAN247206.553.546.036.25-12.2
41IMUrkedal FrodeNOR247324626.552.545.033.75-3.1
42WGMCherednichenko SvetlanaUKR230706.551.544.533.7521.0
43IMBekker-Jensen SimonDEN240506.551.544.531.508.4
44
Tari AryanNOR226306.549.543.032.0019.5
45
Wahlbom MagnusSWE227906.547.040.029.75-3.0
46GMSocko BartoszPOL264306.060.052.537.75-10.5
47IMGretarsson Hjorvar SteinnISL250906.059.051.035.505.8
48WGMTan ZhongyiCHN246606.057.049.032.755.3
49WGMHuang QianCHN247806.055.548.033.25-2.2
50IMBartholomew JohnUSA243506.055.047.532.255.8
51IMArngrimsson DagurISL237506.055.047.531.507.8
52WGMGuo QiCHN243106.054.547.032.504.2
53GMOlafsson FridrikISL241606.054.047.034.25-4.3
54IMRis RobertNED240706.054.047.031.755.1
55GMKristjansson StefanISL248606.054.046.532.50-5.8
56FMBjerke RichardNOR213106.054.046.530.0041.5
57FMGislason GudmundurISL232923396.053.045.029.50-0.4
58IMMikkelsen NikolajDEN242106.052.545.531.50-10.7
59WGMSaduakassova DinaraKAZ231206.052.545.530.5017.1
60GMMaze SebastienFRA255606.052.044.531.75-10.8
61IMDiermair AndreasAUT240706.051.545.031.001.9
62IMZumsande MartinGER241906.051.544.531.00-6.3
63WGML'ami AlinaROU236206.051.543.528.75-3.5
64IMThorfinnsson Bjorn IMISL238606.051.044.029.00-5.3
65
Omarsson DadiISL221206.050.544.030.7533.9
66FMCubas Pons Juan MiguelESP228406.050.543.029.75-8.4
67WGMMamedjarova TurkanAZE228006.048.542.026.754.8

FMThompson Ian DENG22601996.048.542.026.75-9.8
69
Bergthorsson Jon ThorISL212520866.046.540.024.7512.0
70
Thorgeirsson Jon KristinnISL176617666.042.537.026.5031.8
71IMMuir Andrew JSCO231322705.557.049.030.7511.9
72WGMWang JueCHN237505.556.549.030.0014.9
73FMJayakumar AdarshUSA227123495.555.047.531.0022.6
74IMKrush IrinaUSA246005.554.546.529.50-12.4
75
Wang YiyeCHN222605.554.047.528.7519.2
76IMHagen Andreas SkytteDEN241105.553.546.029.50-3.0
77IMSmith AxelSWE248505.553.045.529.00-14.9
78IMKislik Erik AndrewUSA235905.553.045.027.75-8.7
79IMProsviriakov VladimirUSA229705.551.544.526.007.3
80
Beeke BobNED225722495.551.044.528.256.8
81FMHandler LukasAUT236905.550.543.527.00-17.3
82FMKvisvik BredeNOR231423145.550.042.523.75-18.5
83
Palmqvist FredrikSWE205020575.549.541.523.259.0
84FMBewersdorff OliverGER233522875.549.042.523.75-15.9
85
Drill FrankGER212420435.548.542.023.0020.0
86FMEkeberg Carl FredrikNOR227405.548.541.525.00-1.0
87FMAndreasen Per NaesbyDEN230205.548.541.524.00-15.1
88IMMiedema DavidNED236405.548.041.025.75-18.9
89
Steindorsson Sigurdur P.ISL223522275.547.540.524.75-3.5
90
Ornolfsson Magnus P.ISL216905.547.540.023.25-3.0
91
Pretterhofer KiarasAUT199705.547.040.022.7516.6
92
Sverrisson NokkviISL199019585.546.540.025.0020.5
93
Maack KjartanISL213605.546.540.023.505.8
94
Karlsson Mikael JohannISL199005.546.539.524.2519.5
95
Thorhallsson GylfiISL214121415.546.039.524.754.7


Ofstad SigurdNOR198518455.546.039.524.7523.4
97WFMFrisk EllinorSWE219705.546.039.524.00-4.1
98
Doell DetlefGER204419595.546.039.523.001.6
99
Halldorsson BragiISL218005.545.539.023.75-6.6
100
Bergsson StefanISL218021605.545.538.524.25-17.5
101IMBjarnason SaevarISL213305.545.038.524.00-1.1
102
Ingvason JohannISL214821395.544.037.524.25-19.6
103WGMMammadova GulnarAZE236905.055.047.526.25-8.7
104IMBorsos BogdanUKR226005.052.545.525.50-0.4
105
Ragnarsson JohannISL204605.051.543.524.0020.3
106WGMKashlinskaya AlinaRUS235005.051.044.025.50-33.2
107
Bird AndrewAUS222322635.050.043.523.50-5.1
108
Ragnarsson DagurISL196119935.050.043.025.7534.5
109
Schou-Moldt ThomasDEN223605.048.542.022.75-7.3
110
Helin MikaelSWE191005.048.041.522.5029.9
111
Karason Askell OISL223505.048.041.521.25-8.9
112WFMNewrkla KatharinaAUT213505.047.541.021.75-9.4
113WFMThorsteinsdottir GudlaugISL204105.047.540.522.750.6
114WIMVan Weersel ArletteNED221105.047.540.020.50-26.1
115
Thorsteinsdottir HallgerdurISL196005.047.040.020.5018.5
116
Fivelstad Jon OlavNOR188819055.046.539.020.2513.1
117
Johansen StianNOR209005.046.039.518.757.7
118
Halldorsson Jon ArniISL222205.045.539.021.00-24.6
119
Van Heirzeele DanielBEL212505.045.038.520.00-12.1
120
Saemundsson BjarniISL193518635.043.537.021.25-4.3
121
Knútsson LárusISL207219875.043.536.019.25-22.2
122
Murray Michael A.CAN201720375.042.036.019.00-19.5
123
Raddatz MichaelGER207520485.042.035.518.25-11.6


Johannesson OliverISL198805.042.035.518.25-1.0
125
Frick RenatoLIE207520755.041.536.018.00-21.3
126
Michel SteveNED200805.040.534.018.00-33.9
127
Ohlsson MikaelSWE181117645.034.028.517.50-9.3
128WGMPtacnikova LenkaISL226904.550.543.019.75-18.5
129
Rodriguez Fonseca JorgeESP200904.549.541.520.004.8
130
Finnbogadottir Tinna KristinISL187104.549.041.520.0023.5
131
Johannsson Orn LeoISL195320094.548.541.019.758.6
132WCMRoberts LyndaWLS190304.548.042.020.2520.3
133
Isaksson PerSWE201620594.548.040.519.504.9
134FMValenti GiuseppeITA220404.547.541.519.00-13.4
135
Marentini MarcelSUI206920604.547.540.517.75-8.7
136
Mihajlov SebastianNOR205904.547.540.020.003.9
137
Christiansen Johan-SebastianNOR207121174.547.540.019.254.7
138
Andreasen Jakup A.R.FAI199204.547.040.518.50-12.9
139
Hardarson Jon TraustiISL185319084.546.540.017.2528.2
140
Karlsson RobinSWE198004.546.539.518.757.9
141
Birgisson Ingvar OrnISL195304.545.539.018.25-0.3
142
Kuehnast VolkerGER193618824.545.539.017.000.0
143
Jonsson Olafur GisliISL187004.545.538.018.2511.9
144FMMalmdin Nils-AkeSWE228104.545.038.519.00-41.5
145
Vigfusson VigfusISL198519414.545.038.517.753.5
146
Newrkla AlexanderAUT196904.545.038.517.252.7
147
Mihajlov SvetoslavNOR207104.545.037.016.50-15.3
148
Eliasson Kristjan OrnISL187304.544.538.016.5014.3
149
Hyotyla TapioSUI179218344.544.038.519.2512.6
150
Jensen SorenDEN190904.543.537.019.251.5
151
Palsson HalldorISL207804.543.537.017.75-26.4
152
Egilsson Fridrik OrnISL018614.543.036.515.75
153
Haraldsson LeifSWE202820174.543.035.515.25-10.2
154
Johansen Arnt-OleNOR181718614.542.036.015.7512.3
155
Merkesvik SondreNOR190304.541.535.515.755.6
156
Johannsdottir Johanna BjorgISL187204.541.535.515.503.2
157
Bjornes LeifNOR195704.540.034.016.75-32.8
158
Evenson KentUSA017094.539.033.014.00
159WCMOrlova YelizavetaCAN197804.538.532.517.25-35.8
160
Leosson Atli JohannISL173618264.538.532.515.2522.0
161
Traustason Ingi TandriISL184004.537.031.016.25-20.1
162
Kristinardottir Elsa MariaISL174704.536.531.012.751.0
163
Mehringer JoergGER190818744.536.029.514.75-18.5
164
Leimeister WinfriedGER190918394.046.540.018.000.0
165
Schadd JanNED018994.046.540.015.75
166
Heerde ThomasGER205304.046.039.017.50-30.3
167
Kleinert JuergenGER199118834.046.038.514.00-9.0
168
Hojgaard BrandurFAI173416514.043.537.015.7522.2
169
Masson KjartanISL185617254.042.536.513.50-11.9
170
Seim FredrikNOR171404.042.536.513.0024.0
171
Jablon StephenUSA189618804.042.536.011.50-18.0
172
Hisnay GregoryUSA017784.041.535.514.50
173
Ingason SigurdurISL187817944.041.035.013.00-5.7
174
Storesund HenrikNOR175916814.040.034.014.25-33.0
175
Bjeglerud JarleNOR017744.039.534.012.00
176
Jonsson Gauti PallISL151914064.039.533.513.5030.3
177
Vignisson Ingvar EgillISL154214914.037.032.013.2518.6
178
Thorhallsson SimonISL145113184.035.029.513.7543.2
179
Magnusdottir Veronika SteinunISL155704.033.528.511.2519.8
180CMHerbold ManfredGER212521063.545.039.012.75-7.5
181
Klug ChristianGER189403.542.036.012.75-6.8
182
de Winter EricNED182318263.541.035.014.25-19.5
183
Ghaderi Arman KNOR182703.541.034.511.75-8.1
184
Davidsdottir NansyISL147903.540.535.013.7526.1
185
Heimisson Hilmir FreyrISL169303.540.034.511.25-12.8
186
Kjartansson DagurISL162303.539.534.513.0030.6
187
Gjertsen PetterNOR014723.539.534.014.00
188
Hauksdottir HrundISL167103.539.534.013.2514.6


Petersson Baldur TeodorSWE157512693.539.534.013.2515.9
190
Stefansson Vignir VatnarISL165203.539.033.513.2515.3
191
Pantzar MiltonSWE169303.538.532.511.255.4
192
Meier GerdGER194903.538.532.012.00-47.8
193
Arntsen FrodeNOR184003.538.532.011.50-25.8
194
Sundsbo SigveNOR013983.537.031.512.75
195
Ragnarsson Heimir PallISL135411813.536.531.511.2518.3
196
Bauza Mercere EduardoARG180903.534.029.010.50-13.2
197
Einarsson Oskar LongISL161314393.534.029.08.25-7.8
198
Ontiveros JohnISL170003.533.527.57.25-22.4
199
Birgisdottir IngibjorgISL178303.043.537.012.50-2.1
200
Kruglyak MikhailUSA016383.041.035.511.00
201
Hilmarsson Andri SteinnISL015003.040.535.012.00
202
Billot DanielFRA173117273.040.534.510.50-12.9
203
Palsdottir Soley LindISL139314523.039.534.08.7515.0
204
Kolka DawidISL164615283.039.033.09.50-6.2
205
Holm Fridgeir KISL173303.038.032.57.00-34.7
206
Bakkes FritsNED175003.035.530.57.50-83.4
207
Steinthorsson FelixISL144903.034.028.59.00-5.6
208
Petersen Jakob AlexanderISL137012423.034.028.57.5046.8
209
Hrafnsson HilmirISL133112353.034.028.56.5020.1
210
Sigurdarson Alec EliasISL003.032.027.05.50
211
Leifsson ThorsteinnISL175903.032.026.57.25-49.8
212
Gunnarsson Sigurdur JonISL200002.544.037.010.00-26.1
213
Jacobsen TrondNOR161013812.543.537.512.0028.8
214
Herda Christoph Dr.GER191518832.542.036.08.752.1
215
Maggason OskarISL190317772.542.035.510.00-35.1
216
Johannesson PeturISL010002.534.529.54.75
217
Bakkejord Odd VidarNOR012742.534.528.55.25
218
Smith Chris PENG015062.533.028.05.75
219
Ramtin RamanIRI166116612.037.030.54.50-43.8
220
Bragason Gudmundur AgnarISL010922.036.030.53.50
221
Laitamaa Tore Johan MelkerNOR011612.032.026.53.50
222
Kolica DonikaISL125102.030.525.55.007.8
223
Davidsson Oskar VikingurISL010172.028.523.53.00
224
Magnusson ThorsteinnISL010002.027.522.53.25
225
Bue GunnarNOR169501.537.531.03.75-8.9
226
Kristbergsson BjorgvinISL119701.530.024.03.00-24.9
227
Bodvarsson BodvarISL014551.527.522.03.75

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal