sobota, 23 lutego 2013

Olimpijskie szachy

Olimpijskie szachy

Swietłana Kałmykowa, Aleksiej Lachow
23.02.2013, 04:43
Uczestnicy i goście Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku w Soczi będą mogli zagrać w szachy. Turnieje szachowe mogą znaleźć się w kulturalnym programie zawodów zimowych. Z taką propozycje wystąpił ambasador Igrzysk Olimpijskich w Soczi Jurij Baszmiet.
Uczestnicy i goście Igrzysk Olimpijskich w 2014 roku w Soczi będą mogli zagrać w szachy. Turnieje szachowe mogą znaleźć się w kulturalnym programie zawodów zimowych. Z taką propozycje wystąpił ambasador Igrzysk Olimpijskich w Soczi Jurij Baszmiet. Razem z 30 młodymi szachistami wziął on udział w seansie gry symultanicznej z dwunastym mistrzem świata w szachach Anatolijem Karpowem.

Turniej szachowy odbył się w ramach zimowego międzynarodowego festiwalu sztuki w Soczi. Jego organizator, cieszący się światową sławą muzyk Jurij Baszmiet podkreślił, że szachy zajmą godne miejsce w kulturalnym programie Olimpiady, przecież jest to zarówno wielki sport, jak również sztuką przez duże „S”.
Źródło: Głos Rosji.

1 komentarz:

  1. W zimie? A dlaczego nie w letnich Igrzyskach.np:zamiast dyscyplin żeglarskich ,które kompletnie nie da się oglądać?!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal