wtorek, 11 czerwca 2013

JCER: Mecz pomiędzy Houdini 3 a Stockfish 13051500 - tempem 90' +30". Pierwsza partia remis ze wskazaniem na Stockfisha


Partia nr.1


Partia niniejsza pokazuje, jak dużo brakuje jeszcze silnikom szachowym do prawidłowej oceny pozycji. Po debiucie Houdini policzył sobie przewagę (w końcu miał pionka więcej) na ponad 1.00 pkt.
Każdy szachista z jakim takim pojęciu o grze pozycyjnej, oceniłby jednak powstałą pozycję jako nie gorszą dla czarnych (dla Stockfisha).
Pionki trojaczki, blokada w centrum nie pozwalająca się na rozegranie parze białych gońców pozwalała na oceną co najmniej równą, choć ja osobiście wolałbym to grać właśnie czarnymi.
Stockfish zrewanżował się Houdiniemu w końcówce (która jest chyba piętą Achillesową tego silnika) i wypuścił wygraną w końcówce.
W sumie bardzo ciekawa partia, zachęcam do zapoznania się z wariantami i analizami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal