sobota, 15 czerwca 2013

JCER: Mecz pomiędzy Houdini 3 a Stockfish 13051500 - tempem 90' +30". Czwartą partię wygrywa Houdini - jest teraz remis w meczu

Game 4


Zwolennicy Houdiniego zapewne będą zacierać ręce. I słusznie, bo wygrana czarnymi w popularnym wariancie hiszpanki do łatwych nie należy.
Do pewnego momentu białe ustawiały pozycję bardzo poprawnie, wkrótce nastąpiły jednak niezrozumiałe manewry białego hetmana i czarne przejęły inicjatywę.
Przyznam, że wydawało mi się (około 30-50 posunięcia, że padnie remis). Jednak Houdini ładnie wykorzystał "piętę Achillesową" Stockfisha jakim są (moim zdaniem) słaba gra w prostych końcówkach.

4 komentarze:

 1. Partia hiszpańska grana czarnymi jest bardzo trudna do grania.Wreszcie Houdini pokazał dlaczego jest najlepszy! Tam gdzie inni walczą o remis-on wygrywa.Wielki mistrz taktyki i strategii!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu mistrzu dał ciała w drugiej partii? Nie chciało mu się?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panowie,nie wymagajmy od niego zbyt wiele.Houdini 4 na pewno będzie wygrywał wszystkie partie.

   Usuń
 3. Co?! A głowa Cię nie boli?,jaki houdini4 niebędzie go wcale.podziwiam stofisza stofisz nietylko liczy warianty głębiej ale też obala houdiniego styl granią.houdini jest wolny niedbały jak niema pomysłu to robi posunięcia wyczekujące a stofisz ma dynamike jak buża.dajcie sobie spokuj z houdinim to szmelc.wkącu ktoś pokazał i otwożył oczy że to co płatne niezawsze znaczy leprze.ma to swój sens tzn.niewszystko złoto co się świeci.houdini już nie zabłyśnie jest spadającą gwiazdą.teraz wiemy prawde że tron chess jest tylko kwestią czasu i stofisz to robi i za pare miesięcy pozbawi wszystkich złudzeń co zapłacili za houdiniego zwani naiwniakami.hehe

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal