środa, 19 czerwca 2013

JCER: Mecz pomiędzy Houdini 3 a Stockfish 13051500 - tempem 90' +30". Partia nr 8 kończy się remisem

Game 8Kolejna partia zakończyła się remisem. Tym razem nie było w całej partii sztuczek taktycznych czy spektakularnych akcji. Na uwagę zwraca jedynie pozycyjna ofiara pionka w końcówce wieżowej zastosowana przez silnik Houdini.

10 komentarzy:

 1. panie iurku przeciez te nowsze wersie sa silnieisze od tei obecnie testowanei:)**** to ciekawe iak funkcionuie stockfish ma duzo atutow.i niedlugo ma wyisc super stockfish graiacy z sila houdini5pro*******))))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już wykonałem taki mecz i 2 pkt wygra stockfish.

  OdpowiedzUsuń
 3. Houdart jak zwykle przy produkcji "nowego" Houdiniego posluzy sie kodem z innego programu w tym wypadku najsilniejszego,czyli StockFisa,i znowu nqabierze na kase naiwniakow.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie do wszystkich ! Dlaczego silniki uznały w pozycji końcowej że jest remis? Przecież jest przewaga jdnego piona?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej zapytaj siebie jak zrealizować przewagę, czy jest to możliwe przy poprawnej grze?

   Usuń
 5. zgadzam sie z tym programy graja bardzo dokladnie i czasami przewaga figury moze niewystarczyc do wygranej a nie wspominajac juz o pionku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda ,przy takiej końcówce przewaga samotnego piona na skrzydle jest wystarczająca.Teoria -się kłania!!

   Usuń
  2. Rozegraj partie w tej pozycji do końca,i zobaczysz ze programy się nie pomyliły.
   Po co silisz się na złośliwości, rozegraj sprawdź.

   Usuń
 6. A co myślicie że enginy graką perfekt tak? Ale na takim wysokim poziomie też one robią błedy ale my tego nierozumiemy.niektóre ruchy wymagają dużej głębi i 3min na obliczenie właściwej kontynuacji dlatego stockfish sięga głęboko w nadzieji że hudy coś przegapi i fuksem wygra.houdini4pro podobno będzie sięgał tak głęboko jak stockfish i kaźdy się żuci by go kupić i poco tyle debatować nad gnijącą rybą stockfisha kiedy król jest tylko jeden nasza hudzinka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ku rozwadze,
  Czy pamiętacie taki silnik jak Fritz - kiedyś był promowany przez ChessBase jako najsilniejszy silnik świata. Pracowało przy nim wielu programistów, poszły duże środki na promocję. Silnik był nadal promowany jako najlepszy, mimo że nie łapał się już w pierwszej dziesiątce.
  Teraz jest jeszcze dalej około 30 miejsca

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal