poniedziałek, 3 czerwca 2013

Gry logiczne do treningu umysłowego

gry logiczne do treningu umysłowego

Specjalistyczne gry logiczne pozwalają trenować umysł i zwiększać jego potencjał. Poniższy artykuł zawiera więcej informacji na ten interesujący temat.
Neurologia i inne dziedziny badania umysłu osiągają ogromne sukcesy w badaniu funkcjonowania ludzkiego mózgu, choć przez skomplikowanie obiektu badań wiedza ta daleka jest od pełnego poznania.
Stosunkowo niedawno odkryte zjawisko neuroplastyczności mózgu powoduje, że potencjał umysłowy można zwiększać przy pomocy odpowiedniej stymulacji. Zdrowie mózgu zależy od wielu czynników np. takich jak aktywność fizyczna, zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu czy dostarczanie nowych bodźców.
Okazuje się że do stymulacji mózgu nadają się odpowiednio przygotowane gry logiczne dzięki którym możemy trenować różne umysłowe funkcje poznawcze takie jak np.:
  • pamięć
  • koncentracja
  • zdolności obliczeniowe
  • zdolności werbalne
i wiele innych.
Niektóre badania pokazują wręcz że taka stymulacja może pomóc w prewencji niektórych chorób jak np.  choroba Alzheimera. Istotne jest jest aby gry były ciekawe, o odpowiednim poziomie trudności i różnorodne. Jak w każdym treningu tak i w przypadku treningu umysłowego najlepsze efekty będziemy osiągać jeżeli trening będzie dostosowany do naszych możliwości ale w miarę możliwości intensywny.
W internecie nie brakuje ćwiczeń oferujących trening umysłowy, warto zatem je sprawdzić i wybrać coś dla siebie. Przy wyborze zwracajmy uwagę czy trening jest różnorodny, sprawdźmy o ile to możliwe opinie innych użytkowników, zwróćmy uwagę na łatwość użytkowania, czy gry są dostępne online i cenę - przy komercyjnych ofertach. Istotne jest aby poziom trudności wzrastał stopniowo a najlepiej jeżeli można go samodzielnie regulować.

-- O autorze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal