poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Puchar Świata w szachach. Pozostała już tylko czwórka: Tomashevsky, Andreikin, Vachier-Lagrave i Kramnik!

W Pucharze Świata w szachach pozostało już tylko "czterech muszkieterów": weteran szachownicy Kramnik i trzej młodzi zawodnicy, którzy największe sukcesy mają jeszcze przed sobą : Tomashevsky, Andreikin, Vachier-Lagrave.
Jewgienij Tomashevsky to ten sam rocznik co "nasz" Radek Wojtaszek. W ćwierćfinale pokonał Gatę Kamskiego, co raczej niespodzianką nie jest.
O Dimitriju Andreikinie pisałem już wcześniej. Ten 24 letni zawodnik z Riazania prezentuje wyborną formę podczas Pucharu Świata. Jego wygrana z doświadczonym Svidlerem nie jest może niespodzianką ale bukmacherzy obstawiali wyżej zwycięstwo Petera.
Maxime Vachier-Lagrave, ten sam rocznik co Andreikin to chyba największa niespodzianka zawodów. Pokonał w ćwierćfinale Fabriano Caruana, który był z pewnością faworytem tego pojedynku.
Poniżej dwie decydujące o awansie partie, rozegrane w drugiej części dogrywek tempem 25' +10".

andBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal