sobota, 3 sierpnia 2013

Tak grały Polki w 10 rundzie Mistrzostw Europy w szachach

Partia Pogonina - Soćko (source: www.belgrade2013.org)
Nie od dziś wiadomo, że w szwajcarze najważniejsze są dwie ostatnie rundy. Przy takiej ilości zawodniczek słaby wynik w tych rundach może kosztować nawet kilkadziesiąt miejsc w tabeli.
Zarówno Monika Soćko grająca z Natalią Pogoniną jak i Joanna Majdan-Gajewska grająca z legendarną Cramling miały ciężkie zadanie.
Obie ustały, choć Monika Soćko przez kilka posunięć grała na progu porażki. Za to Majdan-Gajewska grając białymi miała cały czas lekką przewagę.
Niestety w dobrej pozycji (choć wymagającej policzenia) pogubiła się Jola Zawadzka i przykra porażka, pozbawiająca ją szans na dobre miejsce.
Poniżej partie Polek:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za dodanie komentarza. Jeśli nie będzie zawierał wulgaryzmów lub słów obraźliwych zostanie wkrótce opublikowany.
Jurek

Szybki dostęp do około 3000 tysięcy silników szachowych

Niestety, dropbox generuje tak duży ruch, że przez chwilę zawiesili moje konto. W związku z tym będę umieszczał pliki na serwerze rapidu. Trzeba będzie poczekać :( Jeśli ktoś nie chce czekać wystarczy wpłacić przez PayPal równowartość 6$ podać swój adres email a otrzyma dostęp do folderu zawierające wszystkie silniki, które mam w kolekcji. Poniżej przycisk do PayPal